O MNIE

czyli…

Sama o Sobie

Imię i nazwisko: Edyta Siedlecki

Rocznik: ’84

Zawód wyuczony: chemik analityk

Zawody wykonywane: do wyboru do koloru

Dlaczego tRaVeLeRkA ?: 

Tak naprawdę całe to moje podróżowanie zaczęło od łupieżczych wypraw po jabłka do dziadkowej spiżarni.  Każdorazowo, po otrzymaniu stosownej reprymendy, rozglądałam się za mniej strzeżonymi terra incognita. Wraz z następnymi wyprawami przybywało mi doświadczenia, przebiegłości i wzrostu (choć tego ostatniego nie  w nieskończoność). Mogłam więc bywać dalej i sięgać wyżej. Nigdzie jednak nie było dość daleko czy dość wysoko. 

Ani rodzinne wczasy w Tatrach, ani wakacje na południu Europy,  ani wymiana międzyszkolna we Francji – nic nie potrafiło  zaspokoić stale rosnącej chęci odkrywania. Potrzeba podróżowania jest więc w moim przypadku naturalną konsekwencją szeroko pojętej potrzeby poznania. Naprawdę niesamowicie jest docierać do własnych granic (zarówno tych fizycznych jak i mentalnych).  Próby odnalezienia się w innym kręgu kulturowym czy choćby nawet w obcym mieście tylko 5 km od domu zawsze były dla mnie ekscytujące, wywołujące zachwyt ale jednocześnie strach, czasem przerażenie lub szok. Ale przecież o to własnie chodzi . Bo takie doświadczenia nigdy nie pozostawiają obojętnym. Zmieniają światopogląd i wytrzeszczają oczy ze zdziwienia.

W szkole jeździłam najpierw na obozy harcerskie, potem były kolonie i wypady ze znajomymi. Podczas studenckich wakacji starałam się łączyć przyjemne z pożytecznym i pracowałam w USA oraz w Hiszpanii jednocześnie zwiedzając i ucząc się nowej rzeczywistości.

A teraz….

Mam stałą pracę, ustawowe 26 dni wolnego i milion pomysłów jak wykorzystać ten wolny czas w 130 %. 

Lubię podróżować z pomysłem ale tanio, bo wiadomo, że pieniądze nie rosną na drzewach. Czasem  jadę dosłownie za miedzę,  na kilka dni, innym razem daleko i na dłuuuuugo za krótko :).

http://www.tRaVeLeRkA.wordpress.com 

to przede wszystkim notatnik z moich podróży, bliskich i nie-bliskich, ponieważ pamięć bywa niestety zawodna, a ja chciałabym pamiętać. Mam jednak nadzieję, że okaże się również zbiorem praktycznych i interesujących  informacji, których szukacie planując swoje podróże oraz moich, nieco bardziej subiektywnych opinii dla wszystkich ciekawych świata 🙂

Edyta

Travelerka

3 uwagi do wpisu “O MNIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s