WyCHILEoutowana

PROJEKT PODRÓŻNICZY

 

„Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”.

Właśnie ta zasłyszana opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. W pogoni za dziecięcym marzeniem przejadę rowerem chilijską i częściowo argentyńska Patagonię. Pokonam około 2000 kilometrów i zmierzę się z powszechnie znaną opinią na temat nieprzystępności tych regionów i skrytej naturze ich mieszkańców.

Jako pasjonatka jazdy rowerem i miłośniczka fotografii (niekoniecznie swojej) skonfrontuję mrożące krew w żyłach opowieści o huraganowych wiatrach z tym co oferuje rzeczywistość. Odwiedzę miejsca, których nie ma na przewodnikowych listach must see.

Podróż będzie trwała od 23.11.2014 aż do 7.02.2015.

Samotna rowerowa przeprawa przez Patagonię oprócz walorów poznawczych ma jeszcze jeden bardzo ważny dla mnie cel. Chcę udowodnić sobie, ale też innym kobietom, że egzystowanie w trudnych warunkach nie musi być tylko i wyłącznie domeną mężczyzn, a wymiana koła w rowerze i rozkładanie namiotu w pojedynkę jest łatwiejsze niż malowanie paznokci 🙂

Wyprawa z założenia potrwa ponad dwa miesiące, a jej efektem będzie materiał dotyczący mieszkańców Patagonii. Biorąc pod uwagę niesamowite bogactwo naturalne i uroki tych dwóch chilijskich regionów, oprócz wyżej wspomnianego reportażu, istotną częścią wyjazdu będzie fotografia pejzażowa w moim subiektywnym odczuciu i kilka kolejnych obalonych (mam nadzieję) mitów na temat samotnie podróżujących kobiet.

WYJAZDOWO- SZCZEGÓŁOWO

PATRONAT MEDIALNY

 

Jedna uwaga do wpisu “WyCHILEoutowana

  1. Pingback: Taka ze mnie powsinoga czyli podróżnicze podsumowanie 2014 roku | TRAVELERKA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s